Laurence Snoeck6 min leestijd

De grafisch ontwerp stage van Laurence:

een leerrijke ruimtereis

Benieuwd hoe het eraan toegaat binnen de muren van communicatiebureau Graviteit? Op zoek naar het ideale bedrijf om een grafisch ontwerp stage te lopen, maar je weet niet goed of je voldoende zelfstandigheid krijgt? Of heb je gewoon nog vele vragen over hoe stages verlopen?

Geen nood, ik, Laurence Snoeck, leerling Crossmedia-ontwerp Photo Design binnen de Bachelor in de Grafische en Digitale Media aan de Artevelde Hogeschool, sta tot jouw dienst om alle mogelijke twijfels en vragen als sneeuw voor de zon te laten verdwijnen.

Legende

Eerst en vooral wil ik deze kleine legende met jullie delen, zodat jullie mijn illustratie begrijpen. Combineer gamen met de ruimte en er ontstaat een leuke – zeer oude – game: Space Invaders. Om het verloop van mijn grafisch ontwerp stage te duiden, heb ik een soort moodtracker gemaakt, in Space Invaders thema. Elk buitenaards wezentje staat voor een emotie: blij, gestresseerd, verdrietig of vermoeid, aangezien dit de emoties zijn die ik het meeste heb ervaren.

Legende Space Invaders grafisch ontwerp stage laurence snoeck
Space Invaders grafisch ontwerp stage laurence snoeck

Rozengeur en maneschijn

Zoals jullie zien is dit een eerlijke, waarheidsgetrouwe voorstelling van hoe ik mijn grafisch ontwerp stage bij Graviteit heb ervaren. Ik zou onzin verkopen mocht ik zeggen dat het altijd rozengeur en maneschijn was en dat ik nooit een minder positieve emotie had.

Zo durf ik eerlijk toegeven dat ik vaak doodmoe was, aangezien ik het niet gewend ben om elke dag vroeg op te staan en pas laat in de zetel te kunnen ploffen. Dit heeft mij wel wat wakker geschud – ja, ironisch – aangezien het er in het werkveld effectief zo aan toe gaat.

De blauwe wezentjes representeren elke verdrietige emotie die ik had. Neen, ik bedoel niet dat ik elke keer heb zitten wenen, maar eerder dat ik teleurgesteld was. Tijdens je studies leer je dat het mogelijk is dat je veel aanpassingen moet doorvoeren. Echter krijg je steeds vrij snel feedback. In het werkveld loopt dit niet altijd van zo’n leien dakje. Soms moet je lang wachten op feedback. Soms krijg je vijf keer feedback en mag je vijf keer helemaal opnieuw beginnen. Dit was voor mij wel een eye-opener, aangezien ik het gewend ben om snel feedback te krijgen.

Ook was ik soms wat teleurgesteld in mijzelf, omdat ik een taak minder goed kon uitvoeren. Grafisch ontwerp bestaat uit zeer veel aspecten. Ik wil vaak in alles goed zijn, alles perfect kunnen uitvoeren… Echter gaat dit niet. Ines heeft mij duidelijk gemaakt dat het ten eerste helemaal niet nodig is dat ik alles kan, ten tweede dat het volledig onmogelijk is om alles te kunnen! Met de wijze woorden “Choose your battles”, maakte ze mij duidelijk dat het helemaal oké is om niet in alles uit te blinken. Juist daarom laat Graviteit iedereen ontdekken waar hun sterke kanten en interesses liggen en spelen ze hard in op jouw kwaliteiten.

Graviteit heeft mij dus, hoe ironisch het ook mag klinken, met mijn voetjes op de grond gezet en daar ook gehouden. Ik vertel deze zaken niet om jullie bang te maken. Ik vertel dit om duidelijk te maken dat je een waarheidsgetrouwe representatie krijgt van het werkveld hier bij Graviteit. Soms horen mindere dagen daar dus ook bij. Echter ben ik door team Graviteit volledig verliefd geworden op het vak en sta ik te popelen om mijn eerste stappen in het werkveld te zetten!

Rozengeur en maneschijn grafisch ontwerp stage laurence snoeck

De druk is van de ketel

Zoals jullie waarschijnlijk wel gemerkt hebben, waren er ook af en toe stressmomenten. Mijn eerste dag had ik helemaal geen stress wat betreft de collega’s, omdat ik al wist dat het stuk voor stuk vriendelijke mensen waren. Waar ik wel stress voor had, was dat ik niet goed genoeg zou zijn. Dat ik te traag zou zijn, geen kwalitatief werk zou leveren, niet genoeg kennis zou hebben. Vanaf dag één was de druk echter van de ketel. Ik voelde mij direct op mijn gemak. Het hele team benadrukt constant hoe tevreden ze zijn als je goed werk levert. Ook heb ik mij geen enkele keer teneergeslagen gevoeld na een feedbackmoment. Alle feedback die je ontvangt is constructief en dus zeer leerrijk. Ook bij mijn andere stressmomenten tijdens de grafisch ontwerp stage stond team Graviteit altijd voor mij klaar om mij gerust te stellen.

Druk van de ketel grafisch ontwerp stage laurence snoeck

La vie en rose

De enige ruimtewezens die nog overblijven, zijn de groene, zeer gelukkige aardmannetjes. Al deze dagen zag ik la vie en rose. De taken zijn zeer uiteenlopend, zodat je jouw kwaliteiten en interesses ten volste kan ontdekken. Van brandings, logo’s, en artikelen opmaken tot fotobewerkingen uitvoeren, helpen om social media content te bedenken, bedrijfsnamen uit de mouw schudden en nog zoveel meer. Door de grote variatie is het ook eenvoudig om te ontdekken wat jouw sterke en minder sterke kwaliteiten zijn. Bovendien mag je als stagiaire meewerken aan projecten voor grotere of meer bekende klanten. Je krijgt dus absoluut geen afdankertjes.

Als kers op de taart staat het team als een blok achter jou en zijn ze een vangnet voor als er dingen mislopen. Ze kunnen en willen altijd helpen, en dat met een brede glimlach. Zowel op professioneel als persoonlijk vlak staan ze altijd voor iedereen klaar en het team hangt aan elkaar als geen ander. Wat ik ook ten zeerste kan waarderen, is dat ze het jou gewoon vertellen als ze vinden dat jij hen iets bijgeleerd hebt. Dit toont dat iedereen als gelijke behandeld wordt.

Oh en als je nog steeds niet overtuigd bent laat ik dit hier nog even achter: er is een frigo, SodaStream, koffiezetapparaat, waterkoker en een kast vol met snacks. Bedank me later maar.

La vie en rose grafisch ontwerp stage laurence snoeck

Een leerrijke ruimtereis

Goed, very long story short: ik kon mij geen betere grafisch ontwerp stage wensen dan deze bij Graviteit. Elke dag was een bevestiging dat ik juist had gekozen. Team Graviteit heeft door alle lieve woorden mijn onzekerheid wat weggenomen. Ze hebben mijn angsten omgezet naar goede moed en zeer veel goesting om in het werkveld te springen, of vliegen. Naast veel eye-openers, veel “Aha, zo doe je dat dus”-momenten, veel gezellige middagen en veel helpende handen, heeft Graviteit mij ook vriendschap en geruststelling gegeven. Het is een team dat samenhangt als geen ander en iedereen die in dit warme nest terechtkomt, mag zich in de handen wrijven.

Wist je dat Laurence ondertussen een vaste waarde is binnen team Graviteit? Leer haar beter kennen in deze blog!

Bedankt Graviteit, voor een onvergetelijke, leerrijke ruimtereis vol vriendschap en steun. – Laurence

Laurence Snoeck

Deze blog werd geschreven door Laurence, die bij Graviteit stage grafische vormgeving in Gent liep.

Sta jij ook te popelen om een leerrijke ontdekkingsreis te maken op planeet Graviteit?

Wat andere stagiairs zeggen

Ik mag alle websiteteksten schrijven voor een nieuwe klant. Dat was wel even wennen, het is een erg andere manier van schrijven dan ik gewend ben, maar ik leer wel veel bij. En Eveline gaat de website bouwen met de webteksten die ik schreef: ik kijk er al naar uit om deze online te zien verschijnen!

Kaatstage communicatie

Ik kreeg meteen al zoveel vrijheid om met mijn eigen creativiteit aan de slag te gaan bij opdrachten voor klanten. Tijdens mijn eerste twee weken mocht ik al meewerken aan een nieuwe huisstijl en social media posts. Het was even schrikken, want dat had ik niet verwacht.

Hannestage grafische vormgeving

Een absoluut hoogtepunt was de fotoshoot voor Graviteit, waarbij ik zelf achter de camera mocht plaatsnemen. Het was iets wat ik nog nooit eerder had gedaan, en net daarom zal het me altijd bijblijven. Het gaf me niet alleen nieuwe ervaring, maar ook extra vertrouwen in mijn kunnen.

Clémentstage communicatie

Al snel kreeg ik de kans om mee te werken aan grote campagnes en genoot ik van veel creatieve vrijheid. Ik mocht deelnemen aan de meetings en had direct contact met de klant, waardoor ik het echte werkleven en het proces achter de schermen leerde kennen. Fantastisch om te zien hoe mijn werk nu daadwerkelijk wordt gebruikt!

Helenastage grafisch ontwerp

Mijn opdrachten waren divers en het waren geen opdrachten ‘speciaal voor een stagiair’, het waren opdrachten die anderen uit het team ook deden. Ik leerde hoe ik mijn skills kon inzetten in een professionele omgeving.

Yolijnstage merkcommunicatie en creatieve campagnes

Het team zorgde ervoor dat ik geen stagiair was, maar een volwaardig crewlid. Het fijne aan Graviteit was dat ik niet alleen mocht kijken en luisteren, maar echt actief mocht bijdragen. Ik kreeg vertrouwen, kansen en feedback, drie dingen die onmisbaar zijn voor een succesvolle stage.

Janastage contentcreatie en social media

Stage volgen bij Graviteit zorgt voor een enorm veelzijdige ervaring. Social posts maken voor klanten, websiteteksten schrijven, filmpjes editen, brainstormen, cijfers bekijken, cases uitwerken, blogs creëren. En je krijgt ruimte en tijd om te groeien en fouten te maken. Dat is heel veel waard.

Katostage social media en contentcreatie

Bij Graviteit staat van elkaar blijven bijleren voorop! Zo wordt er één keer per maand een learning gegeven met héérlijke koffiekoeken! Om beurten brengen de collega’s dan specifieke kennis over een bepaald topic over aan de rest van het team. Op die manier blijft het bedrijf niet stilstaan.

Margauxstage social media en contentcreatie

Deze stageperiode was mijn eerste ervaring met echte klanten. Het leren interpreteren van de wensen van de klanten was een totaal nieuwe wereld voor mij. Niet iedereen beschikt over de technische- en vakkennis om hun visie volkomen duidelijk te maken. Het is dus belangrijk om de briefing grondig te analyseren en telkens de juiste vragen te stellen.

Aeneasstage grafische vormgeving

De voorbije 14 weken voelde ik mij écht een volwaardig Graviteit-lid en heb ik veel kunnen bijleren op diverse vlakken. Ik beleefde veel plezier met het werken aan verscheidene opdrachten en ik wil Graviteit dan ook bedanken om mij deze supertoffe ervaring als digitaal vormgever te bezorgen.

Anneliesstage digitale vormgeving

De bedoeling van de stage webdevelopment is dat je jezelf en je niche beter leert kennen, en met deze gedachte begon ik dan ook aan mijn stage. Ik had tijdens mijn eerste gesprek met Graviteit laten weten dat ik graag een beetje van alles wou proeven, zodat ik een beter idee heb van wat ik nu precies wil doen in het werkveld.

Rienstage webdevelopment en grafisch design

Ik werd omringd door echte communicatieprofessionals die hun kennis en expertise graag deelden en me begeleidden in mijn leerproces. Bovendien kreeg ik veel ruimte om zelfstandig aan projecten te werken, waardoor ik mijn vaardigheden kon ontwikkelen en mijn creativiteit de vrije loop kon laten gaan.

Margotstage bedrijfscommunicatie

Ik kreeg een erg warme ontvangst toen ik voor het eerst bij Graviteit binnenstapte. Ik merkte meteen dat de sfeer goed zat en dat iedereen erg gepassioneerd is door zijn werk. Doordat Graviteit een klein team is, verloopt alles persoonlijker. Elk teamlid heeft ook zijn eigen specialiteit, zodat je van iedereen iets anders kan bijleren.

Justinestage grafische vormgeving

Ik kreeg een briefing over mijn eerste opdracht en ik dacht meteen: wow, mag ik dit doen? Za-lig! Meehelpen bij het uitdenken van een imagocampagne voor een organisatie, klinkt cool toch? Ik heb zoveel leuke en interessante opdrachten gekregen dat ik echt het optimale uit mijn stageperiode heb kunnen halen.

Juliestage bedrijfscommunicatie

Naast het meehelpen aan verschillende opdrachten, van visitekaartjes tot flyers en logo’s, mocht ik zelfs meewerken aan een ontwerpwedstrijd. Ik heb me volledig laten gaan in deze opdracht en ook al zijn we niet gewonnen, ik ben nog steeds trots en dankbaar op wat ik heb gemaakt. Ines en Frank stonden volledig achter mijn ontwerpen en dit gaf me een zeer goed gevoel.

Alexstage grafische vormgeving

Vanaf de eerste dag voelde ik me meteen thuis. Bij Graviteit krijg je echt de kans om je skills te laten zien en maak je opdrachten voor échte klanten. Dit was voor mij iets nieuws en ook wel een beetje spannend, maar wat vond ik dat leuk! Ze vinden het hier echt belangrijk om te kijken naar wat jij leuk vindt en wat je sterktes zijn.

Laurastage grafische vormgeving

Ik heb van veel verschillende aspecten mogen proeven: zowel grafische vormgeving heb ik leren kennen, als alles wat met copywriting te maken heeft. Ik kreeg ook toegang tot de wonderen van social media marketing. Het is fijn dat ik mijn ideeën en input zie terugkomen online.

Jensstage marketing

Als stagiair op planeet Graviteit ben je echt een volwaardig lid van het team. Niet het type dat de koffiekan bijvult en ’s middags om astronautenvoeding gaat, maar wel het type dat zelf wervelende webteksten mag schrijven, social media posts mag opstellen en mee mag ruimtestormen, euhm neen, brainstormen.

Laurastage bedrijfscommunicatie

Ik heb de kans gekregen om tijdens mijn stage te proeven van alle facetten van het grafisch ontwerp, waarbij ik ook enkele grote opdrachten voor mezelf heb gekregen. Doorheen het volledige traject kon ik steeds rekenen op de opbouwende feedback van het volledige Graviteit-team.

Juliestage grafische vormgeving

Het is een verschil van dag en nacht met wat je leert op school. ‘Al doende leert men’ was hier echt wel van toepassing. Er waren nog zoveel dingen die ik niet wist. Ze geven alle tijd en ruimte om zelf alles te ontdekken en je kan altijd bij hen terecht voor feedback.

Tessstage webdesign

Tijdens mijn stage bedrijfscommunicatie kreeg ik de meest gevarieerde taken
Van copywriting en sociale media tot moodboards maken
Ines en Frank betrekken je in zoveel mogelijk projecten
Waardoor je kennis leert maken met talloze bedrijfsaspecten

Meikestage bedrijfscommunicatie

Ik heb veel bijgeleerd over dienstgericht werken: elke klant is anders en heeft uiteenlopende behoeftes en wensen bij een opdracht die je in je achterhoofd moet houden. Samengevat: ik heb van de ruimtevaarders van Graviteit heel wat opgepikt over de professionele grafische wereld.

Robbestage grafische vormgeving

Ik kreeg échte opdrachten voorgeschoteld en mocht meedraaien als een volwaardig lid van het team. Supertof! Van het schrijven van webteksten en blogs tot het proberen ontwerpen van een logo: ik kreeg de kans om mijn goesting ermee te doen.

Camillestage grafische vormgeving

Wat dit universum zo kleurig maakt, is dat je hier binnenkomt en aanvaard wordt als jezelf, en dat leren hier enorm bevorderd wordt. Het Graviteit-team is enorm adaptief en wat hen zo sterk maakt, is dat zij samen met de klant brainstormen, meedenken, luisteren en hun gehele communicatie aanpakken van A tot Z.

Febestage bedrijfscommunicatie

Stagiair grafisch ontwerp zijn bij Graviteit, is stage lopen bij twee warme, sympathieke mensen die vol overtuiging en met veel enthousiasme doen waar ze goed in zijn. Daar kan je wat van leren!

Lisastage grafische vormgeving

Frank en Ines lieten mij als stagiair heel vrij maar hadden ook zeker bepaalde verwachtingen. Vanaf dag één kon ik al aan echte projecten werken, dit was voor mij wel een verrassing. Ze gaven mij direct vertrouwen en behandelden me niet als een stagiair maar als een volwaardige medewerker. Dit zorgde ervoor dat ik gedrevener was om iedere opdracht tot een perfect einde te brengen.

Kevinstage grafische vormgeving